Urządzenia do sterylizacji

W trosce o zdrowie i komfort naszych Pacjentów wszystkie zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w gabinetach Biodent wykonujemy z zachowaniem najwyższych standardów higieny

Jednorazowe zestawy dla każdego pacjenta

Gabinety wyposażone są nowoczesny system sterylizacji, składający się z: autoklawu, urządzenia do konserwacji końcówek, myjki ultradźwiękowej oraz lampy bakteriobójczej. Jednocześnie podczas każdego zabiegu nasi lekarze używają zestawu jednorazowych narzędzi: rękawiczek, ślinociągów, śliniaczków, kubków do płukania ust, igieł, zestawów do znieczulenia a także jednorazowych osłonek na czujnik RVG.

Sterylizacja narzędzi

Przed każdym zabiegiem przygotowywany jest dla Pacjenta sterylny zestaw narzędzi, który po wizycie myjemy, dezynfekujemy a następnie umieszczamy w zamykanym, jednorazowym papierowym rękawie, który następnie wkładany jest do autoklawu, w którym następuje proces sterylizacji. Posiadamy autoklaw Optima Lisa amerykańskiej firmy W&H. Próżnia frakcjonowana, którą posiada nasz autoklaw stanowi najlepszą spośród aktualnie dostępnych technik, umożliwiającą sterylizację każdego rodzaju produktu zgodnie z najostrzejszymi wymogami, które muszą spełniać gabinety stomatologiczne. Każdego dnia zgodnie z obowiązującymi procedurami wykonujemy test biologiczny poprawności procesów sterylizacji który jest zapisywany i archiwizowany.

Myjka ultradźwiękowa Polsonic wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które tworzą kawitację wysokoenergetyczną, co zapewnia dokładne czyszczenie powierzchni instrumentów dentystycznych, sprzętu i innej aparatury umieszczonej w roztworze czyszczącym.

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na każde pytanie